django - en to af translation catalogue (292 entries)

en: Arabic
af: Arabies

en: Algerian Arabic
af: Algeriese Arabies

en: Asturian
af: Asturies

en: Azerbaijani
af: Aserbeidjans

en: Bulgarian
af: Bulgaars

en: Belarusian
af: Wit-Russies

en: Breton
af: Bretons

en: Bosnian
af: Bosnies

en: Catalan
af: Katalaans

en: Czech
af: Tsjeggies

en: Welsh
af: Wallies

en: Danish
af: Deens

en: German
af: Duits

en: Lower Sorbian
af: Neder-Sorbies

en: Greek
af: Grieks

en: English
af: Engels

en: Australian English
af: Australiese Engels

en: British English
af: Britse Engels

en: Spanish
af: Spaans

en: Argentinian Spanish
af: Argentynse Spaans

en: Colombian Spanish
af: Kolombiaanse Spaans

en: Mexican Spanish
af: Meksikaanse Spaans

en: Nicaraguan Spanish
af: Nicaraguaanse Spaans

en: Venezuelan Spanish
af: Venezolaanse Spaans

en: Estonian
af: Estnies

en: Basque
af: Baskies

en: Persian
af: Persies

en: Finnish
af: Fins

en: French
af: Fraans

en: Frisian
af: Fries

en: Irish
af: Iers

en: Scottish Gaelic
af: Skots-Gaelies

en: Galician
af: Galicies

en: Hebrew
af: Hebreeus

en: Hindi
af: Hindoe

en: Croatian
af: Kroaties

en: Upper Sorbian
af: Opper-Sorbies

en: Hungarian
af: Hongaars

en: Armenian
af: Armeens

en: Indonesian
af: Indonesies

en: Icelandic
af: Yslands

en: Italian
af: Italiaans

en: Japanese
af: Japannees

en: Kabyle
af: Kabilies

en: Korean
af: Koreaans

en: Luxembourgish
af: Luxemburgs

en: Lithuanian
af: Litaus

en: Latvian
af: Lets

en: Macedonian
af: Macedonies

en: Malayalam
af: Malabaars

en: Mongolian
af: Mongools

en: Malay
af: Maleisies

en: Burmese
af: Birmaans

en: Norwegian Bokmål
af: Noorweegse Bokmål

en: Nepali
af: Nepalees

en: Dutch
af: Nederlands

en: Norwegian Nynorsk
af: Noorweegse Nynorsk

en: Ossetic
af: Osseties

en: Polish
af: Pools

en: Portuguese
af: Portugees

en: Brazilian Portuguese
af: Brasiliaanse Portugees

en: Romanian
af: Roemeens

en: Russian
af: Russiese

en: Slovak
af: Slowaaks

en: Slovenian
af: Sloweens

en: Albanian
af: Albanees

en: Serbian
af: Serwies

en: Serbian Latin
af: Serwies Latyns

en: Swedish
af: Sweeds

en: Telugu
af: Teloegoe

en: Turkish
af: Turks

en: Tatar
af: Tataars

en: Udmurt
af: Oedmoerts

en: Ukrainian
af: Oekraïens

en: Urdu
af: Oerdoe

en: Uzbek
af: Oesbekies

en: Vietnamese
af: Viëtnamees

en: Simplified Chinese
af: Vereenvoudigde Sjinees

en: Traditional Chinese
af: Tradisionele Sjinees

en: Messages
af: Boodskappe

en: Site Maps
af: Werfkaarte

en: Static Files
af: Statiese lêers

en: Syndication
af: Sindikasie

en: That page number is not an integer
af: Daai bladsynommer is nie ’n heelgetal nie

en: That page number is less than 1
af: Daai bladsynommer is minder as 1

en: That page contains no results
af: Daai bladsy bevat geen resultate nie

en: Enter a valid value.
af: Gee ’n geldige waarde.

en: Enter a valid URL.
af: Gee ’n geldige URL.

en: Enter a valid integer.
af: Gee ’n geldige heelgetal.

en: Enter a valid email address.
af: Gee ’n geldige e-posadres.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
af: Gee ’n geldige “slak” wat bestaan ​​uit letters, syfers, onderstreep of koppelteken.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
af: Gee ’n geldige “slak” wat bestaan ​​uit Unicode-letters, syfers, onderstreep of koppelteken.

en: Enter a valid IPv4 address.
af: Gee ’n geldige IPv4-adres.

en: Enter a valid IPv6 address.
af: Gee ’n geldige IPv6-adres.

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
af: Gee ’n geldige IPv4- of IPv6-adres.

en: Enter only digits separated by commas.
af: Gee slegs syfers wat deur kommas geskei is.

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
af: Maak seker dat hierdie waarde %(limit_value)s is  (dit is %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
af: Maak seker dat hierdie waarde kleiner of gelyk is aan %(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
af: Maak seker dat hierdie waarde groter of gelyk is aan %(limit_value)s.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
af: Maak seker dat hierdie waarde ’n veelvoud is van stapgrootte %(limit_value)s.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
af[0]: Maak seker hierdie waarde het ten minste %(limit_value)d karakter (dit het %(show_value)d).
af[1]: Maak seker hierdie waarde het ten minste %(limit_value)d karakters (dit het %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
af[0]: Maak seker hierdie waarde het op die meeste %(limit_value)d karakter (dit het %(show_value)d).
af[1]: Maak seker hierdie waarde het op die meeste %(limit_value)d karakters (dit het %(show_value)d).

en: Enter a number.
af: Gee ’n getal.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
af[0]: Maak seker dat daar nie meer as %(max)s syfer in totaal is nie.
af[1]: Maak seker dat daar nie meer as %(max)s syfers in totaal is nie.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
af[0]: Maak seker dat daar nie meer as %(max)s desimale plek is nie.
af[1]: Maak seker dat daar nie meer as %(max)s desimale plekke is nie.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
af[0]: Maak seker dat daar nie meer as %(max)s syfer voor die desimale punt is nie.
af[1]: Maak seker dat daar nie meer as %(max)s syfers voor die desimale punt is nie.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
af: Lêeruitbreiding “%(extension)s” word nie toegelaat nie. Toegelate uitbreidings is: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
af: Nul-karakters word nie toegelaat nie.

en: and
af: en

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
af: %(model_name)s met hierdie %(field_labels)s bestaan alreeds.

en: Constraint “%(name)s” is violated.
af: Beperking “%(name)s” word verbreek.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
af: Waarde %(value)r is nie ’n geldige keuse nie.

en: This field cannot be null.
af: Hierdie veld kan nie nil wees nie.

en: This field cannot be blank.
af: Hierdie veld kan nie leeg wees nie.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
af: %(model_name)s met hierdie %(field_label)s  bestaan ​​alreeds.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
af: %(field_label)s moet uniek wees per %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: Field of type: %(field_type)s
af: Veld van tipe: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
af: “%(value)s” waarde moet óf True óf False wees.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
af: Die waarde “%(value)s” moet True, False of None wees.

en: Boolean (Either True or False)
af: Boole (True of False)

en: String (up to %(max_length)s)
af: String (hoogstens %(max_length)s karakters)

en: String (unlimited)
af: String (onbeperk)

en: Comma-separated integers
af: Heelgetalle geskei met kommas

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
af: Die waarde “%(value)s” het ’n ongeldige datumformaat. Dit moet in die formaat JJJJ-MM-DD wees.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
af: Die waarde “%(value)s” het die korrekte formaat (JJJJ-MM-DD), maar dit is ’n ongeldige datum.

en: Date (without time)
af: Datum (sonder die tyd)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
af: Die waarde “%(value)s” se formaat is ongeldig. Dit moet in die formaat JJJJ-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] wees.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
af: Die waarde “%(value)s” het die korrekte formaat (JJJJ-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) maar dit is ’n ongeldige datum/tyd.

en: Date (with time)
af: Datum (met die tyd)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
af: “%(value)s”-waarde moet ’n desimale getal wees.

en: Decimal number
af: Desimale getal

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
af: Die waarde “%(value)s” het ’n ongeldige formaat. Dit moet in die formaat [DD] [HH:[MM:]]ss[.uuuuuu] wees.

en: Duration
af: Duur

en: Email address
af: E-posadres

en: File path
af: Lêerpad

en: “%(value)s” value must be a float.
af: Die waarde “%(value)s” moet ’n dryfpuntgetal wees.

en: Floating point number
af: Dryfpuntgetal

en: “%(value)s” value must be an integer.
af: Die waarde “%(value)s” moet ’n heelgetal wees.

en: Integer
af: Heelgetal

en: Big (8 byte) integer
af: Groot (8 greep) heelgetal

en: Small integer
af: Klein heelgetal

en: IPv4 address
af: IPv4-adres

en: IP address
af: IP-adres

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
af: “%(value)s”-waarde moet een wees uit None, True of False.

en: Boolean (Either True, False or None)
af: Boole (True, False, of None)

en: Positive big integer
af: Positiewe groot heelgetal

en: Positive integer
af: Positiewe heelgetal

en: Positive small integer
af: Klein positiewe heelgetal

en: Slug (up to %(max_length)s)
af: Slug (tot en met %(max_length)s karakters)

en: Text
af: Teks

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
af: “%(value)s”-waarde het ’n ongeldige formaat. Dit moet geformateer word as HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
af: Die waarde “%(value)s” het die regte formaat (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) maar is nie ’n geldige tyd nie.

en: Time
af: Tyd

en: Raw binary data
af: Rou binêre data

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
af: “%(value)s” is nie ’n geldige UUID nie.

en: Universally unique identifier
af: Universeel unieke identifiseerder

en: File
af: Lêer

en: Image
af: Prent

en: A JSON object
af: ’n JSON-objek

en: Value must be valid JSON.
af: Waarde moet geldige JSON wees.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
af: %(model)s-objek met %(field)s %(value)r bestaan nie.

en: Foreign Key (type determined by related field)
af: Vreemde sleutel (tipe bepaal deur verwante veld)

en: One-to-one relationship
af: Een-tot-een-verhouding

en: %(from)s-%(to)s relationship
af: %(from)s-%(to)s-verwantskap

en: %(from)s-%(to)s relationships
af: %(from)s-%(to)s-verwantskappe

en: Many-to-many relationship
af: Baie-tot-baie-verwantskap

en: This field is required.
af: Dié veld is verpligtend.

en: Enter a whole number.
af: Tik ’n heelgetal in.

en: Enter a valid date.
af: Tik ’n geldige datum in.

en: Enter a valid time.
af: Tik ’n geldige tyd in.

en: Enter a valid date/time.
af: Tik ’n geldige datum/tyd in.

en: Enter a valid duration.
af: Tik ’n geldige tydsduur in.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
af: Die aantal dae moet tussen {min_days} en {max_days} wees.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
af: Geen lêer is ingedien nie. Maak seker die koderingtipe op die vorm is reg.

en: No file was submitted.
af: Geen lêer is ingedien nie.

en: The submitted file is empty.
af: Die ingediende lêer is leeg.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
af[0]: Maak seker hierdie lêernaam het hoogstens %(max)d karakter (dit het %(length)d).
af[1]: Maak seker hierdie lêernaam het hoogstens %(max)d karakters (dit het %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
af: Dien die lêer in óf merk die Maak skoon-boksie, nie altwee nie.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
af: Laai ’n geldige prent. Die lêer wat jy opgelaai het, is nie ’n prent nie of dit is ’n korrupte prent.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
af: Kies ’n geldige keuse. %(value)s is nie een van die beskikbare keuses nie.

en: Enter a list of values.
af: Tik ’n lys waardes in.

en: Enter a complete value.
af: Tik ’n volledige waarde in.

en: Enter a valid UUID.
af: Tik ’n geldig UUID in.

en: Enter a valid JSON.
af: Gee geldige JSON.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
af: (Versteekte veld %(name)s) %(error)s

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
af[0]: Dien asseblief hoogstens %(num)d vorm in.
af[1]: Dien asseblief hoogstens %(num)d vorms in.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
af[0]: Dien asseblief ten minste %(num)d vorm in.
af[1]: Dien asseblief ten minste %(num)d vorms in.

en: Order
af: Orde

en: Delete
af: Verwyder

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
af: Korrigeer die dubbele data vir %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
af: Korrigeer die dubbele data vir %(field)s, dit moet uniek wees.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
af: Korrigeer die dubbele data vir %(field_name)s, dit moet uniek wees vir die %(lookup)s in %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
af: Korrigeer die dubbele waardes hieronder.

en: The inline value did not match the parent instance.
af: Die waarde inlyn pas nie by die ouerobjek nie.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
af: Kies ’n geldige keuse. Daardie keuse is nie een van die beskikbare keuses nie.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
af: “%(pk)s” is nie ’n geldige waarde nie.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
af: %(datetime)s kon nie in die tydsone %(current_timezone)s vertolk word nie; dit is dalk dubbelsinnig, of bestaan dalk nie.

en: Clear
af: Maak skoon

en: Currently
af: Tans

en: Change
af: Verander

en: Unknown
af: Onbekend

en: Yes
af: Ja

en: No
af: Nee

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
af: ja,nee,miskien

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
af[0]: %(size)d greep
af[1]: %(size)d grepe

en: p.m.
af: nm.

en: a.m.
af: vm.

en: PM
af: NM

en: AM
af: VM

en: midnight
af: middernag

en: noon
af: middag

en: Monday
af: Maandag

en: Tuesday
af: Dinsdag

en: Wednesday
af: Woensdag

en: Thursday
af: Donderdag

en: Friday
af: Vrydag

en: Saturday
af: Saterdag

en: Sunday
af: Sondag

en: Mon
af: Ma

en: Tue
af: Di

en: Wed
af: Wo

en: Thu
af: Do

en: Fri
af: Vr

en: Sat
af: Sa

en: Sun
af: So

en: January
af: Januarie

en: February
af: Februarie

en: March
af: Maart

en: May
af: Mei

en: June
af: Junie

en: July
af: Julie

en: August
af: Augustus

en: October
af: Oktober

en: December
af: Desember

en: mar
af: mrt

en: may
af: mei

en: sep
af: sept

en: oct
af: okt

en: dec
af: des

[ctx: abbrev. month]
en: March
af: Maart

[ctx: abbrev. month]
en: May
af: Mei

[ctx: abbrev. month]
en: June
af: Junie

[ctx: abbrev. month]
en: July
af: Julie

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
af: Okt.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
af: Des.

[ctx: alt. month]
en: January
af: Januarie

[ctx: alt. month]
en: February
af: Februarie

[ctx: alt. month]
en: March
af: Maart

[ctx: alt. month]
en: May
af: Mei

[ctx: alt. month]
en: June
af: Junie

[ctx: alt. month]
en: July
af: Julie

[ctx: alt. month]
en: August
af: Augustus

[ctx: alt. month]
en: October
af: Oktober

[ctx: alt. month]
en: December
af: Desember

en: This is not a valid IPv6 address.
af: Hierdie is nie ’n geldige IPv6-adres nie.

en: or
af: of

en: %(num)d year | %(num)d years
af[0]: %(num)d jaar
af[1]: %(num)d jaar

en: %(num)d month | %(num)d months
af[0]: %(num)d maand
af[1]: %(num)d maande

en: %(num)d week | %(num)d weeks
af[0]: %(num)d week
af[1]: %(num)d weke

en: %(num)d day | %(num)d days
af[0]: %(num)d dag
af[1]: %(num)d dae

en: %(num)d hour | %(num)d hours
af[0]: %(num)d uur
af[1]: %(num)d uur

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
af[0]: %(num)d minuut
af[1]: %(num)d minute

en: Forbidden
af: Verbode

en: CSRF verification failed. Request aborted.
af: CSRF-verifikasie het misluk. Versoek is laat val.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
af: U sien hierdie boodskap  omdat dié HTTPS-werf vereis dat u webblaaier ’n “Referer header” moet stuur, maar dit is nie gestuur nie. Hierdie header is vir sekuriteitsredes nodig om te verseker dat u blaaier nie deur derde partye gekaap is nie.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
af: As “Referer headers” in u blaaier gedeaktiveer is, heraktiveer hulle asb. ten minste vir dié werf, of vir HTTPS-verbindings, of vir “same-origin”-versoeke.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
af: Indien u die <meta name="referrer" content="no-referrer">-etiket gebruik of die “Referrer-Policy: no-referrer” header gebruik, verwyder hulle asb. Die CSRF-beskerming vereis die “Referer” header om streng kontrole van die verwysende bladsy te doen. Indien u besorg is oor privaatheid, gebruik alternatiewe soos <a rel="noreferrer" …> vir skakels na derdepartywebwerwe.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
af: U sien hierdie boodskap omdat dié werf ’n CSRF-koekie benodig wanneer vorms ingedien word. Dié koekie word vir sekuriteitsredes benodig om te te verseker dat u blaaier nie deur derde partye gekaap word nie.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
af: Indien koekies in u blaaier gedeaktiveer is, aktiveerder hulle asb. ten minste vir dié werf, of vir “same-origin”-versoeke.

en: More information is available with DEBUG=True.
af: Meer inligting is beskikbaar met DEBUG=True.

en: No year specified
af: Geen jaar gespesifiseer nie

en: Date out of range
af: Datum buite omvang

en: No month specified
af: Geen maand gespesifiseer nie

en: No day specified
af: Geen dag gespesifiseer nie

en: No week specified
af: Geen week gespesifiseer nie

en: No %(verbose_name_plural)s available
af: Geen %(verbose_name_plural)s beskikbaar nie

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
af: Toekomstige %(verbose_name_plural)s is nie beskikbaar nie, omdat %(class_name)s.allow_future vals is.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
af: Ongeldige datumstring “%(datestr)s” gegewe die formaat “%(format)s”

en: No %(verbose_name)s found matching the query
af: Geen %(verbose_name)s gevind vir die soektog

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
af: Bladsy is nie “last” nie, en dit kan nie omgeskakel word na ’n heelgetal nie.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
af: Ongeldige bladsy (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
af: Leë lys en “%(class_name)s.allow_empty” is vals.

en: Directory indexes are not allowed here.
af: Gidsindekse word nie hier toegelaat nie.

en: “%(path)s” does not exist
af: “%(path)s” bestaan nie.

en: Index of %(directory)s
af: Indeks van %(directory)s

en: The install worked successfully! Congratulations!
af: Die installasie was suksesvol! Geluk!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
af: Sien die <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">vrystellingsnotas</a> vir Django %(version)s

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
af: U sien dié bladsy omdat <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> in die settings-lêer is en geen URL’e opgestel is nie.

en: Django Documentation
af: Django-dokumentasie

en: Get started with Django
af: Kom aan die gang met Django

en: Django Community
af: Django-gemeenskap

en: Connect, get help, or contribute
af: Kontak, kry hulp om dra by
