django - en to tr translation catalogue (197 entries)

en:  By %(filter_title)s
tr:  %(filter_title)s süzgecine göre

en: %(app)s administration
tr: %(app)s yönetimi

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
tr[0]: %(count)s adet %(name)s başarılı olarak değiştirildi.
tr[1]: %(count)s adet %(name)s başarılı olarak değiştirildi.

en: %(counter)s result | %(counter)s results
tr[0]: %(counter)s sonuç
tr[1]: %(counter)s sonuç

en: %(full_result_count)s total
tr: toplam %(full_result_count)s

en: %(name)s with ID “%(key)s” doesn’t exist. Perhaps it was deleted?
tr: “%(key)s” kimliği olan %(name)s mevcut değil. Belki silinmiş midir?

en: %(total_count)s selected | All %(total_count)s selected
tr[0]: %(total_count)s nesne seçildi
tr[1]: Tüm %(total_count)s nesne seçildi

en: 0 of %(cnt)s selected
tr: 0 / %(cnt)s nesne seçildi

en: Action
tr: Eylem

en: Action:
tr: Eylem:

en: Add
tr: Ekle

en: Add %(name)s
tr: %(name)s ekle

en: Add %s
tr: %s ekle

en: Add another %(model)s
tr: Başka bir %(model)s ekle

en: Add another %(verbose_name)s
tr: Başka bir %(verbose_name)s ekle

en: Added {name} “{object}”.
tr: {name} “{object}” eklendi.

en: Added “%(object)s”.
tr: “%(object)s” eklendi.

en: Added.
tr: Eklendi.

en: Added:
tr: Eklendi:

en: Addition
tr: Ekleme

en: Administration
tr: Yönetim

en: All
tr: Tümü

en: All dates
tr: Tüm tarihler

en: Any date
tr: Herhangi bir tarih

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
tr: %(object_name)s "%(escaped_object)s" nesnesini silmek istediğinize emin misiniz? Aşağıdaki ilgili öğelerin tümü silinecektir:

en: Are you sure you want to delete the selected %(objects_name)s? All of the following objects and their related items will be deleted:
tr: Seçilen %(objects_name)s nesnelerini silmek istediğinize emin misiniz? Aşağıdaki nesnelerin tümü ve onların ilgili öğeleri silinecektir:

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

en: Breadcrumbs
tr: İçerik haritaları

en: Cannot delete %(name)s
tr: %(name)s silinemiyor

en: Change
tr: Değiştir

en: Change %s
tr: %s değiştir

en: Change history: %s
tr: Değişiklik geçmişi: %s

en: Change my password
tr: Parolamı değiştir

en: Change password
tr: Parolayı değiştir

en: Change selected %(model)s
tr: Seçilen %(model)s değiştir

en: Change:
tr: Değiştir:

en: Changed {fields} for {name} “{object}”.
tr: {name} “{object}” için {fields} değiştirildi.

en: Changed {fields}.
tr: {fields} değiştirildi.

en: Changed “%(object)s” — %(changes)s
tr: “%(object)s” değiştirildi — %(changes)s

en: Changed:
tr: Değiştirildi:

en: Clear all filters
tr: Tüm süzgeçleri temizle

en: Clear selection
tr: Seçimi temizle

en: Click here to select the objects across all pages
tr: Tüm sayfalardaki nesneleri seçmek için buraya tıklayın

en: Close
tr: Kapat

en: Confirm password:
tr: Parolayı onayla:

en: Currently:
tr: Şu anda:

en: Database error
tr: Veritabanı hatası

en: Date/time
tr: Tarih/saat

en: Date:
tr: Tarih:

en: Delete
tr: Sil

en: Delete multiple objects
tr: Birden fazla nesneyi sil

en: Delete selected %(model)s
tr: Seçilen %(model)s sil

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
tr: Seçili %(verbose_name_plural)s nesnelerini sil

en: Delete?
tr: Silinsin mi?

en: Deleted {name} “{object}”.
tr: {name} “{object}” silindi.

en: Deleted “%(object)s.”
tr: “%(object)s” silindi.

en: Deleted:
tr: Silindi:

en: Deleting %(class_name)s %(instance)s would require deleting the following protected related objects: %(related_objects)s
tr: %(class_name)s %(instance)s silinmesi aşağıda korunan ilgili nesnelerin de silinmesini gerektirecektir: %(related_objects)s

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would require deleting the following protected related objects:
tr: %(object_name)s '%(escaped_object)s' nesnesinin silinmesi, aşağıda korunan ilgili nesnelerin silinmesini gerektirecek:

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
tr: %(object_name)s '%(escaped_object)s' nesnesinin silinmesi, ilgili nesnelerin silinmesi ile sonuçlanacak, ancak hesabınız aşağıdaki nesnelerin türünü silmek için izine sahip değil.

en: Deleting the selected %(objects_name)s would require deleting the following protected related objects:
tr: Seçilen %(objects_name)s nesnelerinin silinmesi, aşağıda korunan ilgili nesnelerin silinmesini gerektirecek:

en: Deleting the selected %(objects_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
tr: Seçilen %(objects_name)s nesnelerinin silinmesi, ilgili nesnelerin silinmesi ile sonuçlanacak, ancak hesabınız aşağıdaki nesnelerin türünü silmek için izine sahip değil.

en: Deletion
tr: Silme

en: Disable password-based authentication
tr: Parola tabanlı kimlik doğrulamasını etkisizleştir

en: Django administration
tr: Django yönetimi

en: Django site admin
tr: Django site yöneticisi

en: Documentation
tr: Belgeler

en: Email address:
tr: E-posta adresi:

en: Empty
tr: Boş

en: Enable password-based authentication
tr: Parola tabanlı kimlik doğrulamasını etkinleştir

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
tr: <strong>%(username)s</strong> kullanıcısı için yeni bir parola girin.

en: Enter a username and password.
tr: Kullanıcı adı ve parola girin.

en: Filter
tr: Süz

en: Filter navigation items
tr: Gezinti öğelerini süz

en: First, enter a username and password. Then, you’ll be able to edit more user options.
tr: Önce, bir kullanıcı adı ve parola girin. Ondan sonra, daha fazla kullanıcı seçeneğini düzenleyebileceksiniz.

en: Forgotten your password or username?
tr: Kullanıcı adınızı veya parolanızı mı unuttunuz?

en: Forgotten your password? Enter your email address below, and we’ll email instructions for setting a new one.
tr: Parolanızı mı unuttunuz? Aşağıya e-posta adresinizi girin ve yeni bir tane ayarlamak için talimatları e-posta ile gönderelim.

en: Go
tr: Git

en: Has date
tr: Tarih var

en: Hide counts
tr: Sayıları gizle

en: History
tr: Geçmiş

en: Hold down “Control”, or “Command” on a Mac, to select more than one.
tr: Birden fazla seçmek için “Ctrl” veya Mac’teki “Command” tuşuna basılı tutun.

en: Home
tr: Giriş

en: If you don’t receive an email, please make sure you’ve entered the address you registered with, and check your spam folder.
tr: Eğer bir e-posta almadıysanız, lütfen kayıt olurken girdiğiniz adresi kullandığınızdan emin olun ve istenmeyen mesajlar klasörünü kontrol edin.

en: Items must be selected in order to perform actions on them. No items have been changed.
tr: Bunlar üzerinde eylemlerin uygulanması için öğeler seçilmek zorundadır. Hiç öğe değiştirilmedi.

en: Log in
tr: Oturum aç

en: Log in again
tr: Tekrar oturum aç

en: Log out
tr: Oturumu kapat

en: LogEntry Object
tr: LogEntry Nesnesi

en: Lookup
tr: Arama

en: Models in the %(name)s application
tr: %(name)s uygulamasındaki modeller

en: My actions
tr: Eylemlerim

en: New password:
tr: Yeni parola:

en: No
tr: Hayır

en: No action selected.
tr: Seçilen eylem yok.

en: No date
tr: Tarih yok

en: No fields changed.
tr: Değiştirilen alanlar yok.

en: No, take me back
tr: Hayır, beni geri götür

en: None
tr: Hiçbiri

en: None available
tr: Mevcut değil

en: Not empty
tr: Boş değil

en: Objects
tr: Nesneler

en: Page not found
tr: Sayfa bulunamadı

en: Password change
tr: Parola değiştime

en: Password reset
tr: Parolayı sıfırla

en: Password reset confirmation
tr: Parola sıfırlama onayı

en: Past 7 days
tr: Son 7 gün

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
tr[0]: Lütfen aşağıdaki hatayı düzeltin.
tr[1]: Lütfen aşağıdaki hataları düzeltin.

en: Please enter the correct %(username)s and password for a staff account. Note that both fields may be case-sensitive.
tr: Lütfen görevli hesabı için %(username)s ve parolanızı doğru girin. İki alanın da  büyük küçük harfe duyarlı olabildiğini unutmayın.

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
tr: Lütfen yeni parolanızı iki kere girin böylece böylece doğru olarak yazdığınızı doğrulayabilelim.

en: Please enter your old password, for security’s sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
tr: Güvenliğiniz için, lütfen eski parolanızı girin, ve ondan sonra yeni parolanızı iki kere girin böylece doğru olarak yazdığınızı doğrulayabilelim.

en: Please go to the following page and choose a new password:
tr: Lütfen şurada belirtilen sayfaya gidin ve yeni bir parola seçin:

en: Popup closing…
tr: Açılır pencere kapanıyor…

en: Recent actions
tr: Son eylemler

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove from sorting
tr: Sıralamadan kaldır

en: Reset my password
tr: Parolamı sıfırla

en: Run the selected action
tr: Seçilen eylemi çalıştır

en: Save
tr: Kaydet

en: Save and add another
tr: Kaydet ve başka birini ekle

en: Save and continue editing
tr: Kaydet ve düzenlemeye devam et

en: Save and view
tr: Kaydet ve göster

en: Save as new
tr: Yeni olarak kaydet

en: Search
tr: Ara

en: Select %s
tr: %s seç

en: Select %s to change
tr: Değiştirmek için %s seçin

en: Select %s to view
tr: Göstermek için %s seçin

en: Select all %(total_count)s %(module_name)s
tr: Tüm %(total_count)s %(module_name)s nesnelerini seç

en: Select all objects on this page for an action
tr: Bir eylem için bu sayfadaki tüm nesneleri seç

en: Select this object for an action - {}
tr: Bir eylem için bu nesneyi seç - {}

en: Server Error <em>(500)</em>
tr: Sunucu Hatası <em>(500)</em>

en: Server error
tr: Sunucu hatası

en: Server error (500)
tr: Sunucu hatası (500)

en: Set password
tr: Parola ayarla

en: Show all
tr: Tümünü göster

en: Show counts
tr: Sayıları göster

en: Sidebar
tr: Kenar çubuğu

en: Site administration
tr: Site yönetimi

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Something’s wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
tr: Veritabanı kurulumunuz ile ilgili birşeyler yanlış. Uygun veritabanı tablolarının oluşturulduğundan ve veritabanının uygun kullanıcı tarafından okunabilir olduğundan emin olun.

en: Sorting priority: %(priority_number)s
tr: Sıralama önceliği: %(priority_number)s

en: Start typing to filter…
tr: Süzmek için yazmaya başlayın...

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
tr: %(count)d adet %(items)s başarılı olarak silindi.

en: Summary
tr: Özet

en: Thanks for spending some quality time with the web site today.
tr: Bugün web sitesine ayırdığınız kaliteli zaman için teşekkür ederiz.

en: Thanks for using our site!
tr: Sitemizi kullandığınız için teşekkürler!

en: The %(name)s “%(obj)s” was deleted successfully.
tr: %(name)s “%(obj)s” başarılı olarak silindi.

en: The %(site_name)s team
tr: %(site_name)s ekibi

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
tr: Parola sıfırlama bağlantısı geçersiz olmuş, çünkü zaten kullanılmış. Lütfen yeni bir parola sıfırlama isteyin.

en: The {name} “{obj}” was added successfully.
tr: {name} “{obj}” başarılı olarak eklendi.

en: The {name} “{obj}” was added successfully. You may add another {name} below.
tr: {name} “{obj}” başarılı olarak eklendi. Aşağıda başka bir {name} ekleyebilirsiniz.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully.
tr: {name} “{obj}” başarılı olarak değiştirildi.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may add another {name} below.
tr: {name} “{obj}” başarılı olarak değiştirildi. Aşağıda başka bir {name} ekleyebilirsiniz.

en: The {name} “{obj}” was changed successfully. You may edit it again below.
tr: {name} “{obj}” başarılı olarak değiştirildi. Aşağıda tekrar düzenleyebilirsiniz.

en: There’s been an error. It’s been reported to the site administrators via email and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
tr: Bir hata oluştu. Site yöneticilerine e-posta yoluyla bildirildi ve kısa süre içinde düzeltilecektir. Sabrınız için teşekkür ederiz.

en: This action will <strong>enable</strong> password-based authentication for this user.
tr: Bu eylem, bu kullanıcı için parola tabanlı kimlik doğrulaması <strong>etkinleştirecektir</strong>.

en: This month
tr: Bu ay

en: This object doesn’t have a change history. It probably wasn’t added via this admin site.
tr: Bu nesne değişme geçmişine sahip değil. Muhtemelen bu yönetici sitesi aracılığıyla eklenmedi.

en: This year
tr: Bu yıl

en: Time:
tr: Saat:

en: Today
tr: Bugün

en: Toggle navigation
tr: Gezinmeyi aç/kapat

en: Toggle sorting
tr: Sıralamayı değiştir

en: Toggle theme (current theme: auto)
tr: Temayı değiştir (şu anki tema: otomatik)

en: Toggle theme (current theme: dark)
tr: Temayı değiştir (şu anki tema: koyu)

en: Toggle theme (current theme: light)
tr: Temayı değiştir (şu anki tema: açık)

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Unknown content
tr: Bilinmeyen içerik

en: User
tr: Kullanıcı

en: View
tr: Göster

en: View %s
tr: %s göster

en: View on site
tr: Sitede görüntüle

en: View selected %(model)s
tr: Seçilen %(model)s görüntüle

en: View site
tr: Siteyi göster

en: Welcome,
tr: Hoş Geldiniz,

en: We’re sorry, but the requested page could not be found.
tr: Üzgünüz, istediğiniz sayfa bulunamadı.

en: We’ve emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
tr: Eğer girdiğiniz e-posta ile bir hesabınız varsa, parolanızın ayarlanması için size talimatları e-posta ile gönderdik. En kısa sürede almalısınız.

en: Yes
tr: Evet

en: Yes, I’m sure
tr: Evet, eminim

en: You are authenticated as %(username)s, but are not authorized to access this page. Would you like to login to a different account?
tr: %(username)s olarak kimlik doğrulamanız yapıldı, ancak bu sayfaya erişmek için yetkili değilsiniz. Farklı bir hesapla oturum açmak ister misiniz?

en: You don’t have permission to view or edit anything.
tr: Hiçbir şeyi düzenlemek ve göstermek için izne sahip değilsiniz.

en: You may edit it again below.
tr: Aşağıdan bunu tekrar düzenleyebilirsiniz.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
tr: Bu e-postayı alıyorsunuz çünkü %(site_name)s sitesindeki kullanıcı hesabınız için bir parola sıfırlama istediniz.

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
tr: Parolanız ayarlandı. Şimdi devam edebilir ve oturum açabilirsiniz.

en: Your password was changed.
tr: Parolanız değiştirildi.

en: Your username, in case you’ve forgotten:
tr: Unutma ihtimalinize karşı, kullanıcı adınız:

en: action flag
tr: eylem işareti

en: action time
tr: eylem zamanı

en: and
tr: ve

en: change message
tr: iletiyi değiştir

en: content type
tr: içerik türü

en: entry | entries
tr[0]: giriş
tr[1]: giriş

en: log entries
tr: günlük girdisi

en: log entry
tr: günlük girdisi

en: object id
tr: nesne kimliği

en: object repr
tr: nesne kodu

en: user
tr: kullanıcı
