django - en to hsb translation catalogue (321 entries)

en: Afrikaans
hsb: Afrikaanšćina

en: Arabic
hsb: Arabšćina

en: Algerian Arabic
hsb: Algeriska arabšćina

en: Asturian
hsb: Asturišćina

en: Azerbaijani
hsb: Azerbajdźanšćina

en: Bulgarian
hsb: Bołharšćina

en: Belarusian
hsb: Běłorušćina

en: Bengali
hsb: Bengalšćina

en: Breton
hsb: Bretonšćina

en: Bosnian
hsb: Bosnišćina

en: Catalan
hsb: Katalanšćina

en: Central Kurdish (Sorani)
hsb: Centralna kurdišćina (Sorani)

en: Czech
hsb: Čěšćina

en: Welsh
hsb: Walizišćina

en: Danish
hsb: Danšćina

en: German
hsb: Němčina

en: Lower Sorbian
hsb: Delnjoserbšćina

en: Greek
hsb: Grjekšćina

en: English
hsb: Jendźelšćina

en: Australian English
hsb: Awstralska jendźelšćina

en: British English
hsb: Britiska jendźelšćina

en: Spanish
hsb: Španišćina

en: Argentinian Spanish
hsb: Argentinska španišćina

en: Colombian Spanish
hsb: Kolumbiska španišćina

en: Mexican Spanish
hsb: Mexiska španišćina

en: Nicaraguan Spanish
hsb: Nikaraguaska španišćina

en: Venezuelan Spanish
hsb: Venezuelska španišćina

en: Estonian
hsb: Estišćina

en: Basque
hsb: Baskišćina

en: Persian
hsb: Persišćina

en: Finnish
hsb: Finšćina

en: French
hsb: Francošćina

en: Frisian
hsb: Frizišćina

en: Irish
hsb: Irišćina

en: Scottish Gaelic
hsb: Šotiska gaelšćina

en: Galician
hsb: Galicišćina

en: Hebrew
hsb: Hebrejšćina

en: Hindi
hsb: Hindišćina

en: Croatian
hsb: Chorwatšćina

en: Upper Sorbian
hsb: Hornjoserbšćina

en: Hungarian
hsb: Madźaršćina

en: Armenian
hsb: Armenšćina

en: Indonesian
hsb: Indonezišćina

en: Icelandic
hsb: Islandšćina

en: Italian
hsb: Italšćina

en: Japanese
hsb: Japanšćina

en: Georgian
hsb: Georgišćina

en: Kabyle
hsb: Kabylšćina

en: Kazakh
hsb: Kazachšćina

en: Khmer
hsb: Khmeršćina

en: Kannada
hsb: Kannadšćina

en: Korean
hsb: Korejšćina

en: Kyrgyz
hsb: Kirgišćina

en: Luxembourgish
hsb: Luxemburgšćina

en: Lithuanian
hsb: Litawšćina

en: Latvian
hsb: Letišćina

en: Macedonian
hsb: Makedonšćina

en: Malayalam
hsb: Malajalam

en: Mongolian
hsb: Mongolšćina

en: Marathi
hsb: Marathišćina

en: Malay
hsb: Malajšćina

en: Burmese
hsb: Myanmaršćina

en: Norwegian Bokmål
hsb: Norwegski bokmål

en: Nepali
hsb: Nepalšćina

en: Dutch
hsb: Nižozemšćina

en: Norwegian Nynorsk
hsb: Norwegski nynorsk

en: Ossetic
hsb: Osetšćina

en: Punjabi
hsb: Pundźabišćina

en: Polish
hsb: Pólšćina

en: Portuguese
hsb: Portugalšćina

en: Brazilian Portuguese
hsb: Brazilska portugalšćina

en: Romanian
hsb: Rumunšćina

en: Russian
hsb: Rušćina

en: Slovak
hsb: Słowakšćina

en: Slovenian
hsb: Słowjenšćina

en: Albanian
hsb: Albanšćina

en: Serbian
hsb: Serbišćina

en: Serbian Latin
hsb: Serbšćina, łaćonska

en: Swedish
hsb: Šwedšćina

en: Swahili
hsb: Suahelšćina

en: Tamil
hsb: Tamilšćina

en: Telugu
hsb: Telugušćina

en: Tajik
hsb: Tadźikišćina

en: Thai
hsb: Thaišćina

en: Turkmen
hsb: Turkmenšćina

en: Turkish
hsb: Turkowšćina

en: Tatar
hsb: Tataršćina

en: Udmurt
hsb: Udmurtšćina

en: Uyghur
hsb: Ujguršćina

en: Ukrainian
hsb: Ukrainšćina

en: Urdu
hsb: Urdušćina

en: Uzbek
hsb: Uzbekšćina

en: Vietnamese
hsb: Vietnamšćina

en: Simplified Chinese
hsb: Zjednorjene chinšćina

en: Traditional Chinese
hsb: Tradicionalna chinšćina

en: Messages
hsb: Powěsće

en: Site Maps
hsb: Přehlady sydła

en: Static Files
hsb: Statiske dataje

en: Syndication
hsb: Syndikacija

en: That page number is not an integer
hsb: Tute čisko strony cyła ličba njeje.

en: That page number is less than 1
hsb: Tute čisło strony je mjeńše hač 1.

en: That page contains no results
hsb: Tuta strona wuslědki njewobsahuje

en: Enter a valid value.
hsb: Zapodajće płaćiwu hódnotu.

en: Enter a valid domain name.
hsb: Zapodajće płaćiwe domenowe mjeno.

en: Enter a valid URL.
hsb: Zapodajće płaćiwy URL.

en: Enter a valid integer.
hsb: Zapodajće płaćiwu cyłu ličbu.

en: Enter a valid email address.
hsb: Zapodajće płaćiwu e-mejlowu adresu.

note: Translators: "letters" means latin letters: a-z and A-Z.
en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
hsb: Zapodajće płaćiwe adresowe mjeno, kotrež jenož pismiki, ličby, podsmužki abo wjazawki wobsahuje.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
hsb: Zapodajće płaćiwe „adresowe mjeno“, kotrež jenož pismiki, ličby, podsmužki abo wjazawki wobsahuje.

en: Enter a valid %(protocol)s address.
hsb: Zapodajće płaćiwu %(protocol)s-adresu.

en: IPv4 or IPv6
hsb: IPv4 abo IPv6

en: Enter only digits separated by commas.
hsb: Zapodajće jenož přez komy dźělene cyfry,

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
hsb: Zawěsćće, zo tuta hódnota je %(limit_value)s (je %(show_value)s).

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
hsb: Zawěsćće, zo hódnota je mjeńša hač abo runja %(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
hsb: Zawěsćće, zo tuta hódnota je wjetša hač abo runja %(limit_value)s.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
hsb: Zawěsćće, zo tuta hódnota je množina kročeloweje wulkosće %(limit_value)s.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s, starting from %(offset)s, e.g. %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s, and so on.
hsb: Zawěsćće, zo tuta hódnota je mnoho króć kročeloweje wulkosće %(limit_value)s, započinajo z %(offset)s, na př. %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s a tak dale.

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
hsb[0]: Zawěsćće, zo tuta hódnota ma znajmjeńša %(limit_value)d znamješko (ma %(show_value)d).
hsb[1]: Zawěsćće, zo tuta hódnota ma znajmjeńša %(limit_value)d znamješce (ma %(show_value)d).
hsb[2]: Zawěsćće, zo tuta hódnota ma znajmjeńša %(limit_value)d znamješka (ma %(show_value)d).
hsb[3]: Zawěsćće, zo tuta hódnota ma znajmjeńša %(limit_value)d znamješkow (ma %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
hsb[0]: Zawěsćće, zo tuta hódnota ma maksimalnje %(limit_value)d znamješko (ima %(show_value)d).
hsb[1]: Zawěsćće, zo tuta hódnota ma maksimalnje %(limit_value)d znamješce (ima %(show_value)d).
hsb[2]: Zawěsćće, zo tuta hódnota ma maksimalnje %(limit_value)d znamješka (ima %(show_value)d).
hsb[3]: Zawěsćće, zo tuta hódnota ma maksimalnje %(limit_value)d znamješkow (ima %(show_value)d).

en: Enter a number.
hsb: Zapodajće ličbu.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
hsb[0]: Zawěsćće, zo njeje wjace hač %(max)s cyfry dohromady.
hsb[1]: Zawěsćće, zo njeje wjace hač %(max)s cyfrow dohromady.
hsb[2]: Zawěsćće, zo njeje wjace hač %(max)s cyfrow dohromady.
hsb[3]: Zawěsćće, zo njeje wjace hač %(max)s cyfrow dohromady.

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
hsb[0]: Zawěsćće, zo njeje wjace hač %(max)s decimalneho městna.
hsb[1]: Zawěsćće, zo njeje wjace hač %(max)s decimalneju městnow.
hsb[2]: Zawěsćće, zo njeje wjace hač %(max)s decimalnych městnow.
hsb[3]: Zawěsćće, zo njeje wjace hač %(max)s decimalnych městnow.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
hsb[0]: Zawěsćće, zo njeje wjace hač %(max)s cyfry před decimalnej komu.
hsb[1]: Zawěsćće, zo njeje wjace hač %(max)s cyfrow před decimalnej komu.
hsb[2]: Zawěsćće, zo njeje wjace hač %(max)s cyfrow před decimalnej komu.
hsb[3]: Zawěsćće, zo njeje wjace hač %(max)s cyfrow před decimalnej komu.

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
hsb: Datajowy sufiks ' %(extension)s' dowoleny njeje. Dowolene sufiksy su: %(allowed_extensions)s.

en: Null characters are not allowed.
hsb: Prózdne znamješka dowolene njejsu.

en: and
hsb: a

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
hsb: %(model_name)s z tutym %(field_labels)s hižo eksistuje.

en: Constraint “%(name)s” is violated.
hsb: Wobmjezowanje "%(name)s" je překročene.

en: Value %(value)r is not a valid choice.
hsb: Hódnota %(value)r płaćiwa wólba njeje.

en: This field cannot be null.
hsb: Tute polo njesmě nul być.

en: This field cannot be blank.
hsb: Tute polo njesmě prózdne być.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
hsb: %(model_name)s z tutym %(field_label)s hižo eksistuje.

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
hsb: %(field_label)s dyrbi za %(date_field_label)s %(lookup_type)s jónkróćne być.

en: Field of type: %(field_type)s
hsb: Polo typa: %(field_type)s

en: “%(value)s” value must be either True or False.
hsb: Hódnota „%(value)s“ dyrbi pak True pak False być.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
hsb: Hódnota „%(value)s“ dyrbi pak True, False pak None być.

en: Boolean (Either True or False)
hsb: Boolean (pak True pak False)

en: String (up to %(max_length)s)
hsb: Znamješkowy rjećazk (hač  %(max_length)s)

en: String (unlimited)
hsb: Znamješkowy rjećazk (njewobmjezowany)

en: Comma-separated integers
hsb: Cyłe ličby dźělene přez komu

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
hsb: Hódnota „%(value)s“ ma njepłaćiwy datumowy format. Dyrbi we formaće DD.MM.YYYY być.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
hsb: Hódnota „%(value)s“ ma korektny format (DD.MM.YYYY), ale je njepłaćiwy datum.

en: Date (without time)
hsb: Datum (bjez časa)

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
hsb: Hódnota „%(value)s“ ma njepłaćiwy format. Dyrbi we formaće DD.MM.YYYY HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] być.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
hsb: Hódnota „%(value)s“ ma korektny format (DD.MM.YYYY HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]), ale je njepłaćiwy datum/čas.

en: Date (with time)
hsb: Datum (z časom)

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
hsb: Hódnota „%(value)s“ dyrbi decimalna ličba być.

en: Decimal number
hsb: Decimalna ličba

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
hsb: Hódnota „%(value)s“ ma njepłaćiwy format. Dyrbi w formaće [DD] [HH:[MM:]]ss[.uuuuuu] być.

en: Duration
hsb: Traće

en: Email address
hsb: E-mejlowa adresa

en: File path
hsb: Datajowa šćežka

en: “%(value)s” value must be a float.
hsb: Hódnota „%(value)s“ dyrbi decimalna ličba być.

en: Floating point number
hsb: Komowa ličba typa float

en: “%(value)s” value must be an integer.
hsb: Hódnota „%(value)s“ dyrbi integer być.

en: Small integer
hsb: Mała cyła ličba

en: IPv4 address
hsb: IPv4-adresa

en: IP address
hsb: IP-adresa

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
hsb: Hódnota „%(value)s“ dyrbi pak None, True pak False być.

en: Boolean (Either True, False or None)
hsb: Boolean (pak True, False pak None)

en: Positive big integer
hsb: Pozitiwna wulka cyła ličba

en: Positive integer
hsb: Pozitiwna cyła ličba

en: Positive small integer
hsb: Pozitiwna mała cyła ličba

en: Slug (up to %(max_length)s)
hsb: Adresowe mjeno (hač %(max_length)s)

en: Text
hsb: Tekst

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
hsb: Hódnota „%(value)s“ ma njepłaćiwy format. Dyrbi we formaće HH:MM[:ss[.uuuuuu]] być.

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
hsb: Hódnota „%(value)s“ ma korektny format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]), ale je njepłaćiwy čas.

en: Time
hsb: Čas

en: Raw binary data
hsb: Hrube binarne daty

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
hsb: „%(value)s“ płaćiwy UUID njeje.

en: Universally unique identifier
hsb: Uniwerselnje jónkróćny identifikator

en: File
hsb: Dataja

en: Image
hsb: Wobraz

en: A JSON object
hsb: JSON-objekt

en: Value must be valid JSON.
hsb: Hódnota dyrbi płaćiwy JSON być.

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
hsb: Instanca %(model)s z %(field)s %(value)r njeeksistuje.

en: Foreign Key (type determined by related field)
hsb: Cuzy kluč (typ so přez wotpowědne polo postaja)

en: One-to-one relationship
hsb: Poćah jedyn jedyn

en: %(from)s-%(to)s relationship
hsb: Poćah %(from)s-%(to)s

en: %(from)s-%(to)s relationships
hsb: Poćahi %(from)s-%(to)s

en: Many-to-many relationship
hsb: Poćah wjele wjele

en: This field is required.
hsb: Tute polo je trěbne.

en: Enter a whole number.
hsb: Zapodajće cyłu ličbu.

en: Enter a valid date.
hsb: Zapodajće płaćiwy datum.

en: Enter a valid time.
hsb: Zapodajće płaćiwy čas.

en: Enter a valid date/time.
hsb: Zapodajće płaćiwy datum/čas.

en: Enter a valid duration.
hsb: Zapodajće płaćiwe traće.

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
hsb: Ličba dnjow dyrbi mjez {min_days} a {max_days} być.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
hsb: Žana dataja je so pósłała. Přepruwujće kodowanski typ we formularje.

en: No file was submitted.
hsb: Žana dataja je so pósłała.

en: The submitted file is empty.
hsb: Pósłana dataja je prózdna.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
hsb[0]: Zawěsćće, zo tute datajowe mjeno ma maksimalnje %(max)d znamješko (ma %(length)d).
hsb[1]: Zawěsćće, zo tute datajowe mjeno ma maksimalnje %(max)d znamješce (ma %(length)d).
hsb[2]: Zawěsćće, zo tute datajowe mjeno ma maksimalnje %(max)d znamješka (ma %(length)d).
hsb[3]: Zawěsćće, zo tute datajowe mjeno ma maksimalnje %(max)d znamješkow (ma %(length)d).

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
hsb: Prošu zapodajće dataju abo stajće hóčku do kontrolneho kašćika, nic wobě.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
hsb: Nahrajće płaćiwy wobraz. Dataja, kotruž sće nahrał, pak njebě wobraz pak bě wobškodźeny wobraz.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
hsb: Wubjerće płaćiwu wolensku móžnosć.  %(value)s žana k dispoziciji stejacych wolenskich móžnosćow njeje.

en: Enter a list of values.
hsb: Zapodajće lisćinu hódnotow.

en: Enter a complete value.
hsb: Zapodajće dospołnu hódnotu.

en: Enter a valid UUID.
hsb: Zapodajće płaćiwy UUID.

en: Enter a valid JSON.
hsb: Zapodajće płaćiwy JSON.

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
hsb: (Schowane polo field %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
hsb: Daty ManagementForm faluja abo su skepsane. Falowace pola: %(field_names)s. Móžeće zmylkowu rozprawu spisać, jeli problem dale eksistuje.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
hsb[0]: Prošu wotposćelće maksimalnje %(num)d formular.
hsb[1]: Prošu wotposćelće maksimalnje %(num)d formularaj.
hsb[2]: Prošu wotposćelće maksimalnje %(num)d formulary.
hsb[3]: Prošu wotposćelće maksimalnje %(num)d formularow.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
hsb[0]: Prošu zapodajće znajmjeńša %(num)d formu.
hsb[1]: Prošu zapodajće znajmjeńša %(num)d formje.
hsb[2]: Prošu zapodajće znajmjeńša %(num)d formy.
hsb[3]: Prošu zapodajće znajmjeńša %(num)d formow.

en: Order
hsb: Porjad

en: Delete
hsb: Zhašeć

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
hsb: Prošu porjedźće dwójne daty za %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
hsb: Prošu porjedźće dwójne daty za %(field)s, kotrež dyrbja jónkróćne być.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
hsb: Prošu porjedźće dwójne daty za %(field_name)s, kotrež dyrbja za %(lookup)s w %(date_field)s jónkróćne być.

en: Please correct the duplicate values below.
hsb: Prošu porjedźće slědowace dwójne hódnoty.

en: The inline value did not match the parent instance.
hsb: Hódnota inline nadrjadowanej instancy njewotpowěduje.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
hsb: Wubjerće płaćiwu wolensku móžnosć. Tuta wolenska móžnosć jedna z k dispoziciji stejacych wolenskich móžnosćow njeje.

en: “%(pk)s” is not a valid value.
hsb: "%(pk)s" płaćiwa hódnota njeje.

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
hsb: %(datetime)s njeda so w časowym pasmje %(current_timezone)s interpretować; je snano dwuzmyslny abo njeeksistuje.

en: Clear
hsb: Zhašeć

en: Currently
hsb: Tuchwilu

en: Change
hsb: Změnić

en: Unknown
hsb: Njeznaty

en: Yes
hsb: Haj

en: No
hsb: Ně

note: Translators: Please do not add spaces around commas.
en: yes,no,maybe
hsb: haj,ně,snano

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
hsb[0]: %(size)d bajt
hsb[1]: %(size)d bajtaj
hsb[2]: %(size)d bajty
hsb[3]: %(size)d bajtow

en: p.m.
hsb: popołdnju

en: a.m.
hsb: dopołdnja

en: PM
hsb: popołdnju

en: AM
hsb: dopołdnja

en: midnight
hsb: połnoc

en: noon
hsb: připołdnjo

en: Monday
hsb: Póndźela

en: Tuesday
hsb: Wutora

en: Wednesday
hsb: Srjeda

en: Thursday
hsb: Štwórtk

en: Friday
hsb: Pjatk

en: Saturday
hsb: Sobota

en: Sunday
hsb: Njedźela

en: Mon
hsb: Pón

en: Tue
hsb: Wut

en: Wed
hsb: Srj

en: Thu
hsb: Štw

en: Fri
hsb: Pja

en: Sat
hsb: Sob

en: Sun
hsb: Nje

en: January
hsb: Januar

en: February
hsb: Februar

en: March
hsb: Měrc

en: April
hsb: Apryl

en: May
hsb: Meja

en: June
hsb: Junij

en: July
hsb: Julij

en: August
hsb: Awgust

en: October
hsb: Oktober

en: November
hsb: Nowember

en: jan
hsb: jan.

en: feb
hsb: feb.

en: mar
hsb: měr.

en: apr
hsb: apr.

en: may
hsb: mej.

en: jun
hsb: jun.

en: jul
hsb: jul.

en: aug
hsb: awg.

en: sep
hsb: sep.

en: oct
hsb: okt.

en: nov
hsb: now.

en: dec
hsb: dec.

[ctx: abbrev. month]
en: March
hsb: Měrc

[ctx: abbrev. month]
en: April
hsb: Apryl

[ctx: abbrev. month]
en: May
hsb: Meja

[ctx: abbrev. month]
en: June
hsb: Junij

[ctx: abbrev. month]
en: July
hsb: Julij

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
hsb: Awg.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
hsb: Okt.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
hsb: Now.

[ctx: alt. month]
en: January
hsb: Januar

[ctx: alt. month]
en: February
hsb: Februar

[ctx: alt. month]
en: March
hsb: Měrc

[ctx: alt. month]
en: April
hsb: Apryl

[ctx: alt. month]
en: May
hsb: Meja

[ctx: alt. month]
en: June
hsb: Junij

[ctx: alt. month]
en: July
hsb: Julij

[ctx: alt. month]
en: August
hsb: Awgust

[ctx: alt. month]
en: October
hsb: Oktober

[ctx: alt. month]
en: November
hsb: Nowember

en: This is not a valid IPv6 address.
hsb: To płaćiwa IPv6-adresa njeje.

en: or
hsb: abo

en: %(num)d year | %(num)d years
hsb[0]: %(num)d lěto
hsb[1]: %(num)dlěće
hsb[2]: %(num)d lěta
hsb[3]: %(num)d lět

en: %(num)d month | %(num)d months
hsb[0]: %(num)d měsac
hsb[1]: %(num)d měsacaj
hsb[2]: %(num)d měsacy
hsb[3]: %(num)d měsacow

en: %(num)d week | %(num)d weeks
hsb[0]: %(num)d tydźeń
hsb[1]: %(num)d njedźeli
hsb[2]: %(num)d njedźele
hsb[3]: %(num)d njedźel

en: %(num)d day | %(num)d days
hsb[0]: %(num)d dźeń
hsb[1]: %(num)d dnjej
hsb[2]: %(num)d dny
hsb[3]: %(num)d dnjow

en: %(num)d hour | %(num)d hours
hsb[0]: %(num)d hodźina
hsb[1]: %(num)d hodźinje
hsb[2]: %(num)d hodźiny
hsb[3]: %(num)d hodźin

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
hsb[0]: %(num)d mjeńšina
hsb[1]: %(num)d mjeńšinje
hsb[2]: %(num)d mjeńšiny
hsb[3]: %(num)d mjeńšin

en: Forbidden
hsb: Zakazany

en: CSRF verification failed. Request aborted.
hsb: CSRF-přepruwowanje je so nimokuliło.  Naprašowanje je so přetorhnyło.

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
hsb: Widźiće tutu zdźělenku, dokelž tute HTTPS-sydło "Referer header" trjeba, kotryž so ma na waš webwobhladowak pósłać, ale žadyn njeje so pósłał. Tutón header je z wěstotnych přičinow trěbny, zo by so zawěsćiło, zo waš wobhladowak so wot třećich njekapruje.

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
hsb: Jei sće swój wobhladowak tak konfigurował, zo su hłowy „Referer“ znjemóžnjene, zmóžńće je, znajmjeńša za tute sydło abo za HTTPS-zwiski abo za naprašowanja „sameorigin“.

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
hsb: Jeli značku  wužiwaće abo hłowu „Referrer-Policy: no-referrer“ zapřijimaće, wotstrońće je prošu. CSRF-škit trjeba hłowu „Referer“ , zo by striktnu kontrolu referer přewjedźe. Jeli so wo priwatnosć staraće, wužiwajće alternatiwy kaž za wotkazy k sydłam třećich.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
hsb: Widźiće tutu zdźělenku, dokelž tute sydło CSRF-plack trjeba, hdyž so formulary wotesyłaja. Tutón plack je z přičinow wěstoty trěbny, zo by so waš wobhladowak wot třećich njekapruje.

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
hsb: Jeli sće swój wobhladowak tak konfigurował, zo su placki znjemóžnjene, zmóžńće je zaso, znajmjeńša za tute sydło abo za naprašowanja „same-origin“.

en: More information is available with DEBUG=True.
hsb: Z DEBUG=True su dalše informacije k dispoziciji.

en: No year specified
hsb: Žane lěto podate

en: Date out of range
hsb: Datum zwonka wobłuka

en: No month specified
hsb: Žadyn měsac podaty

en: No day specified
hsb: Žadyn dźeń podaty

en: No week specified
hsb: Žadyn tydźeń podaty

en: No %(verbose_name_plural)s available
hsb: Žadyn %(verbose_name_plural)s k dispoziciji njeje

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
hsb: Přichodowe %(verbose_name_plural)s k dispoziciji njejsu, dokelž hódnota %(class_name)s.allow_future je False.

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
hsb: Njepłaćiwy „%(format)s“ za datumowy znamješkowy rjaćazk „%(datestr)s“ podaty

en: No %(verbose_name)s found matching the query
hsb: Žane %(verbose_name)s namakane, kotrež naprašowanju wotpowěduje

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
hsb: Strona „last“ njeje, ani njeda so do int konwertować.

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
hsb: Njepłaćiwa strona (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
hsb: Prózdna lisćina a „%(class_name)s.allow_empty“ je False.

en: Directory indexes are not allowed here.
hsb: Zapisowe indeksy tu dowolone njejsu.

en: “%(path)s” does not exist
hsb: „%(path)s“ njeeksistuje

en: Index of %(directory)s
hsb: Indeks %(directory)s

en: The install worked successfully! Congratulations!
hsb: Instalacija bě wuspěšna! Zbožopřeće!

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
hsb: Čitajće <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">wersijowe informacije</a> za Django %(version)s

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
hsb: Widźiće tutu stronu, dokelž <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> je we wašej dataji nastajenjow a njejsće URL skonfigurował.

en: Django Documentation
hsb: Dokumentacija Django

en: Topics, references, &amp; how-to’s
hsb: Temy, referency a nawody

en: Tutorial: A Polling App
hsb: Nawod: Naprašowanske nałoženje

en: Get started with Django
hsb: Prěnje kroki z Django

en: Django Community
hsb: Zhromadźenstwo Django

en: Connect, get help, or contribute
hsb: Zwjazać, pomoc wobstarać abo přinošować
